Πίσω στο κατάστημα LKSK67420000

Σετ ακουαρέλας LUKAS Studio σε μεταλλική κασετίνα – 16 μισές παλέτες με πινέλο

Διαθέσιμο
€67,90
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Το σετ ακουαρέλας LUKAS Studio αποτελεί μια πρακτική επιλογή για ζωγραφική σε εξωτερικούς χώρους (plein air), μαθήματα ή στο εργαστήριο. Οι ακουαρέλες διαθέτουν λεπτοαλεσμένες χρωστικές με εξαιρετική φωτεινότητα, διαφάνεια και αντοχή στο φως. Διαλύονται εύκολα με το νερό, απλώνονται ομοιόμορφα και παραμένουν επαναδιαλυτές ακόμα και μετά το στέγνωμα.

Χαρακτηριστικά προϊόντος

  • Μάρκα: LUKAS
  • Σειρά: Studio
  • Συσκευασία: Μεταλλική κασετίνα με 2 αναδιπλούμενες παλέτες ανάμειξης
  • Διαστάσεις κασετίνας: 220 × 70 mm
  • Περιεχόμενο σετ: 16 μισές παλέτες (half pans), 2 κενές παλέτες, 1 πινέλο ακουαρέλας
  • Αποχρώσεις στο σετ: λευκό κινεζικό, κίτρινο λεμονιού (πρωτεύον κίτρινο), κίτρινο καδμίου (μίμηση), κόκκινο καδμίου (μίμηση), ματζέντα (πρωτεύον κόκκινο), καρμίνιο αλιζαρίνης, κυανό (πρωτεύον μπλε), μπλε ουλτραμαρίν, μπλε του Παρισιού (πρωσικό μπλε), πράσινο φθαλοκυανίνης (viridian), πράσινο ελιάς, κίτρινη ώχρα, αγγλικό κόκκινο, φυσική όμπρα, ψημένη όμπρα, γκρι Payne
  • Βάρος: 0,304 kg

Χρήση και τεχνικές

Το σετ είναι ιδανικό για σπουδαστές, μαθητές και λάτρεις της υδατογραφίας. Τα χρώματα αραιώνονται με νερό, εφαρμόζονται σε ειδικό χαρτί ακουαρέλας και είναι κατάλληλα για τεχνικές wet-on-wet, wet-on-dry και διαστρωμάτωσης (glazing).

Συχνές ερωτήσεις

Πώς είναι συσκευασμένα τα χρώματα; Το σετ περιλαμβάνει 16 μισές παλέτες (half pans) καθώς και 2 κενές θέσεις για επιπλέον χρώματα.

Περιλαμβάνονται αξεσουάρ ανάμειξης; Ναι, η μεταλλική κασετίνα ενσωματώνει 2 αναδιπλούμενες επιφάνειες ανάμειξης και συνοδεύεται από πινέλο ακουαρέλας.

Είναι τα χρώματα αδιάβροχα μετά το στέγνωμα; Όχι, όπως όλες οι κλασικές ακουαρέλες, τα χρώματα LUKAS Studio επανενεργοποιούνται πλήρως με νερό.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


Τιμή έκπτωσης  1,16 € Κανονική τιμή  1,29 € Τιμή μονάδας 58,00 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


Τιμή έκπτωσης  12,86 € Κανονική τιμή  14,29 € Τιμή μονάδας 25,72 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα