Πίσω στο κατάστημα CNSC400082844

Skicovací blok CANSON XL Dessin A5 - 150 g/m², 30 φύλλα με μαύρα φύλλα

Διαθέσιμο
€6,99
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Το μπλοκ σχεδίου CANSON XL Dessin σε μέγεθος A5 περιλαμβάνει 30 φύλλα έντονου μαύρου χαρτιού με βάρος 150 g/m², το οποίο είναι βαμμένο στη μάζα του. Είναι σχεδιασμένο για καλλιτέχνες, φοιτητές και λάτρεις της δημιουργίας που αναζητούν επιφάνεια διπλής όψης με εξαιρετική υφή και υψηλή αντίθεση για ξηρές τεχνικές. Χάρη στη συμπαγή βαφή του, οι άκρες του χαρτιού παραμένουν απόλυτα μαύρες ακόμα και μετά από κόψιμο.

Παράμετροι προϊόντος

  • Μάρκα: CANSON
  • Σειρά προϊόντος: XL Dessin (μαύρο)
  • Μέγεθος: A5
  • Βάρος χαρτιού: 150 g/m²
  • Αριθμός φύλλων: 30 φύλλα
  • Χρώμα χαρτιού: μαύρο (βαμμένο στη μάζα)
  • Επιφάνεια: με υφή και στις δύο όψεις
  • Βιβλιοδεσία: σπιράλ
  • Βάρος: 0,138 kg

Χρήση και τεχνικές

Το μπλοκ είναι ιδανικό για σχέδιο και ξηρές ή καλυπτικές τεχνικές. Η ανάγλυφη υφή του συγκρατεί άριστα τις χρωστικές ανοιχτόχρωμων μέσων, όπως παστέλ, κιμωλίες, λευκά ή χρωματιστά μολύβια και καλυπτικά στυλό τζελ. Ενδείκνυται για καλλιτεχνικές μελέτες, απόδοση φωτός και σκιάς σε σκούρο υπόβαθρο, καθώς και για εκπαιδευτική χρήση.

Συχνές ερωτήσεις

Ποια μέσα αναδεικνύονται καλύτερα σε αυτό το μαύρο χαρτί;
Το χαρτί είναι ιδανικό για ξηρές και καλυπτικές τεχνικές, όπως παστέλ, κιμωλίες, ξυλομπογιές καθώς και λευκά ή μεταλλικά στυλό τζελ.

Τι είδους βιβλιοδεσία διαθέτει το μπλοκ;
Το μπλοκ διαθέτει πρακτικό σπιράλ που επιτρέπει την εύκολη αναδίπλωση των σελίδων και άνετη εργασία σε κάθε φύλλο.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


Τιμή έκπτωσης  1,16 € Κανονική τιμή  1,29 € Τιμή μονάδας 58,00 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


Τιμή έκπτωσης  12,86 € Κανονική τιμή  14,29 € Τιμή μονάδας 25,72 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα