Σετ ακρυλικών χρωμάτων Kompozit STANDART 18 x 20 ml

Διαθέσιμο
€19,35€21,50Έκπτωση
€53,75 / l
Αποστέλλουμε την ίδια ημέρα Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Το σετ ακρυλικών χρωμάτων Kompozit STANDART περιλαμβάνει 18 προσεκτικά επιλεγμένες αποχρώσεις των 20 ml, ιδανικές για ποικίλες τεχνικές ζωγραφικής και κάλυψη επιφανειών. Χάρη στην ισορροπημένη τους ρευστότητα και το διακριτικό σατινέ ματ φινίρισμα, τα χρώματα είναι εξαιρετικά και για την τεχνική Fluid Art. Μετά το στέγνωμα δημιουργούν ένα ανθεκτικό, ελαστικό φιλμ που δεν ραγίζει ακόμα και σε παχύτερες στρώσεις και παραμένει αδιάβροχο.

Χαρακτηριστικά προϊόντος

  • Μάρκα: Kompozit
  • Σειρά: STANDART
  • Περιεχόμενο συσκευασίας: 18 x 20 ml
  • Αποχρώσεις στο σετ: 03 λευκό τιτανίου, 08 μπεζ, 12 ανοιχτό κίτρινο, 19 τερακότα, 23 ανοιχτό ροζ, 26 πορτοκαλί, 31 καθαρό κόκκινο, 33 κόκκινο ναφθόλης, 47 μελιτζανί, 51 ανοιχτό μπλε, 53 πρωτεύον μπλε, 58 μπλε ουλτραμαρίν, 68 ανοιχτό πράσινο, 71 σκούρο πράσινο, 81 καφέ οξειδίου, 83 όμπρα, 84 σκούρο καφέ, 89 μαύρο
  • Ιδιότητες: γρήγορο στέγνωμα, άοσμα, σατινέ ματ αποτέλεσμα, ελαστικό φιλμ ανθεκτικό στα ραγίσματα
  • Βάρος: 0,7 kg

Χρήση και τεχνικές

Εφαρμόζονται εύκολα με πινέλο, σπάτουλα ή με τεχνική χυσίματος σε καμβά, ξύλο, χαρτί, χαρτόνι και άλλες επιφάνειες. Είναι κατάλληλα τόσο για αρχάριους όσο και για έμπειρους καλλιτέχνες, για κλασική ζωγραφική, τεχνικές με στρώσεις ή πειραματισμούς με υγρό ακρυλικό.

Συχνές ερωτήσεις

Είναι τα χρώματα κατάλληλα για την τεχνική Fluid Art; Ναι, χάρη στην ειδική σύσταση και την ελαστικότητά τους είναι ιδανικά για τεχνικές ρευστού ακρυλικού (pouring).

Ραγίζει το χρώμα όταν εφαρμόζεται σε παχιά στρώση; Όχι, μετά το στέγνωμα δημιουργεί ένα ελαστικό και ανθεκτικό στρώμα που δεν σπάει ούτε σε πιο παχιές επιστρώσεις.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


Τιμή έκπτωσης  1,16 € Κανονική τιμή  1,29 € Τιμή μονάδας 58,00 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


Τιμή έκπτωσης  12,86 € Κανονική τιμή  14,29 € Τιμή μονάδας 25,72 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα