Σετ ακρυλικών χρωμάτων Kompozit STANDART 18 x 20 ml

€19,90
€55,28 / l
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Το σετ ακρυλικών χρωμάτων Kompozit STANDART περιλαμβάνει 18 προσεκτικά επιλεγμένες αποχρώσεις των 20 ml, ιδανικές για ποικίλες τεχνικές ζωγραφικής και κάλυψη επιφανειών. Χάρη στην ισορροπημένη τους ρευστότητα και το διακριτικό σατινέ ματ φινίρισμα, τα χρώματα είναι εξαιρετικά και για την τεχνική Fluid Art. Μετά το στέγνωμα δημιουργούν ένα ανθεκτικό, ελαστικό φιλμ που δεν ραγίζει ακόμα και σε παχύτερες στρώσεις και παραμένει αδιάβροχο.

Χαρακτηριστικά προϊόντος

  • Μάρκα: Kompozit
  • Σειρά: STANDART
  • Περιεχόμενο συσκευασίας: 18 x 20 ml
  • Αποχρώσεις στο σετ: 03 λευκό τιτανίου, 08 μπεζ, 12 ανοιχτό κίτρινο, 19 τερακότα, 23 ανοιχτό ροζ, 26 πορτοκαλί, 31 καθαρό κόκκινο, 33 κόκκινο ναφθόλης, 47 μελιτζανί, 51 ανοιχτό μπλε, 53 πρωτεύον μπλε, 58 μπλε ουλτραμαρίν, 68 ανοιχτό πράσινο, 71 σκούρο πράσινο, 81 καφέ οξειδίου, 83 όμπρα, 84 σκούρο καφέ, 89 μαύρο
  • Ιδιότητες: γρήγορο στέγνωμα, άοσμα, σατινέ ματ αποτέλεσμα, ελαστικό φιλμ ανθεκτικό στα ραγίσματα
  • Βάρος: 0,7 kg

Χρήση και τεχνικές

Εφαρμόζονται εύκολα με πινέλο, σπάτουλα ή με τεχνική χυσίματος σε καμβά, ξύλο, χαρτί, χαρτόνι και άλλες επιφάνειες. Είναι κατάλληλα τόσο για αρχάριους όσο και για έμπειρους καλλιτέχνες, για κλασική ζωγραφική, τεχνικές με στρώσεις ή πειραματισμούς με υγρό ακρυλικό.

Συχνές ερωτήσεις

Είναι τα χρώματα κατάλληλα για την τεχνική Fluid Art; Ναι, χάρη στην ειδική σύσταση και την ελαστικότητά τους είναι ιδανικά για τεχνικές ρευστού ακρυλικού (pouring).

Ραγίζει το χρώμα όταν εφαρμόζεται σε παχιά στρώση; Όχι, μετά το στέγνωμα δημιουργεί ένα ελαστικό και ανθεκτικό στρώμα που δεν σπάει ούτε σε πιο παχιές επιστρώσεις.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Ακρυλικό χρώμα, ROSA Talent, 20ml, φωσφοριζέ

Ακρυλικό χρώμα, ROSA Talent, 20ml, φωσφοριζέ


Τιμή έκπτωσης  1,95 € Κανονική τιμή  2,17 € Τιμή μονάδας 97,50 €/L
ARTMiE®
ACRYL PRO Σετ σύνθετων ακρυλικών χρωμάτων

ACRYL PRO Σετ σύνθετων ακρυλικών χρωμάτων


13,29 €
ARTMiE
(3)
Ακρυλικό χρώμα ACRYL PRO ART Composite 75 ml

Ακρυλικό χρώμα ACRYL PRO ART Composite 75 ml


3,59 € Τιμή μονάδας 47,87 €/L
ARTMiE
(3)
Σετ μεταλλικών ακρυλικών χρωμάτων ACRYL PRO Composite 12x20 ml

Σετ μεταλλικών ακρυλικών χρωμάτων ACRYL PRO Composite 12x20 ml


15,29 € Τιμή μονάδας 63,71 €/L
ARTMiE
(3)
MetalliQ Kompozit Ακρυλικό χρώμα με μεταλλικό εφέ 70g

MetalliQ Kompozit Ακρυλικό χρώμα με μεταλλικό εφέ 70g


3,95 € Τιμή μονάδας 56,43 €/kg
Kompozit
Σετ μεταλλικών ακρυλικών χρωμάτων ACRYL PRO Composite 9x20 ml

Σετ μεταλλικών ακρυλικών χρωμάτων ACRYL PRO Composite 9x20 ml


10,99 € Τιμή μονάδας 61,06 €/L
ARTMiE
(2)

Πρόσφατα Προβεβλημένα