Μπλοκ σχεδίου Clairefontaine Cray'On

Διαθέσιμο

Επιλέξτε
€11,79
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Το μπλοκ σχεδίου Clairefontaine Cray'On περιλαμβάνει λευκό χαρτί σχεδίου βάρους 120 g/m2 με λεία υφή για ακριβές και γρήγορο σχέδιο. Αποτελεί βασικό χαρτί για καλλιτέχνες και σπουδαστές καλών τεχνών, το οποίο αντέχει άνετα το έντονο πάτημα, το σβήσιμο και τις διορθώσεις χωρίς να αλλοιώνεται η ποιότητα της επιφάνειας. Είναι σχεδιασμένο για ευέλικτη χρήση στη δημιουργία μελετών, προσχεδίων αλλά και ολοκληρωμένων έργων σε σχολές, σεμινάρια και στο σπίτι.

Χαρακτηριστικά προϊόντος

  • Μάρκα: CLAIREFONTAINE
  • Σειρά προϊόντος: Cray'On
  • Βάρος χαρτιού: 120 g/m2
  • Χρώμα χαρτιού: λευκό
  • Υφή: λεία επιφάνεια
  • Βιβλιοδεσία: κολλητό ή σπιράλ
  • Περιεχόμενο συσκευασίας: 1 τμχ
  • Βάρος: 0,374 kg

Χρήση και τεχνικές

Το χαρτί είναι κατάλληλο για ξηρές τεχνικές όπως μολύβι, κάρβουνο και σανγκίνα, ενώ ανταποκρίνεται άψογα και στο σχέδιο με πένα ή μαρκαδόρους. Χάρη στο αυξημένο βάρος του, περιορίζει τη διαπερατότητα του μελανιού και προσφέρει εξαιρετική ανθεκτικότητα κατά την εργασία στο ατελιέ, το σχολείο ή το σπίτι.

Συχνές ερωτήσεις

Αντέχει το χαρτί Cray'On το επαναλαμβανόμενο σβήσιμο; Ναι, το χαρτί αντέχει στις έντονες γραμμές, το σβήσιμο και τις διορθώσεις χωρίς να φθείρεται η επιφάνειά του.

Για ποιες τεχνικές είναι κατάλληλο το μπλοκ; Είναι ιδανικό κυρίως για ξηρές τεχνικές όπως μολύβι, κάρβουνο και σανγκίνα, αλλά μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε επίσης με πένες και μαρκαδόρους.

Αφαιρούνται εύκολα τα φύλλα από το μπλοκ; Ναι, τα φύλλα με κόλλα ή σπιράλ αφαιρούνται πολύ εύκολα.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


Τιμή έκπτωσης  1,16 € Κανονική τιμή  1,29 € Τιμή μονάδας 58,00 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


Τιμή έκπτωσης  12,86 € Κανονική τιμή  14,29 € Τιμή μονάδας 25,72 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα