Μπλοκ για manga SAKURA 250 g/m² A5 – A3 - 20 φύλλα

Διαθέσιμο

Επιλέξτε
€12,49
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Το μπλοκ για manga SAKURA 250 g/m² είναι ένα εξαιρετικά λείο χαρτί σχεδίου, ειδικά σχεδιασμένο για δημιουργούς manga, comics και εικονογράφους. Χάρη στο υψηλό βάρος των 250 g/m², το χαρτί δεν αφήνει το μελάνι να διαπεράσει και αντέχει στο σβήσιμο, στις πολλαπλές στρώσεις γραμμών και στη σκίαση. Η απόλυτα λεία επιφάνεια προσφέρει καθαρές και ακριβείς γραμμές με πενάκια Pigma και μαρκαδόρους πινέλου, χωρίς ανεπιθύμητο άπλωμα του μελανιού.

Χαρακτηριστικά προϊόντος

  • Μάρκα: SAKURA
  • Βάρος χαρτιού: 250 g/m²
  • Αριθμός φύλλων: 20 φύλλα
  • Διαθέσιμα μεγέθη: A5 – A3
  • Ιδιότητες χαρτιού: λεία επιφάνεια, δεν διαπερνάται από μελάνι, ανθεκτικό στο σβήσιμο
  • Προέλευση μάρκας: Οσάκα, Ιαπωνία (παραγωγή από το 1921)

Χρήση και τεχνικές

Το μπλοκ απευθύνεται σε καλλιτέχνες manga, εικονογράφους και σπουδαστές καλών τεχνών. Είναι ιδανικό για σχεδίαση με πενάκια σχεδίου, μαρκαδόρους οινοπνεύματος, μαρκαδόρους πινέλου, καθώς και για ελαφρύ χρωματισμό με ακουαρέλα ή γκρι τόνους.

Συχνές ερωτήσεις

Ποιο είναι το βάρος του χαρτιού και αντέχει σε υγρές τεχνικές; Το χαρτί έχει βάρος 250 g/m², δεν ποτίζει εύκολα και αντέχει μαρκαδόρους και ελαφριά χρήση νερού χωρίς να παραμορφώνεται.

Για ποια μέσα είναι κατάλληλη η επιφάνειά του; Η λεία υφή του είναι ιδανική για πενάκια σχεδίου με pigment, μαρκαδόρους πινέλου και ακριβή περιγράμματα χωρίς μουτζούρες.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


Τιμή έκπτωσης  1,16 € Κανονική τιμή  1,29 € Τιμή μονάδας 58,00 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


Τιμή έκπτωσης  12,86 € Κανονική τιμή  14,29 € Τιμή μονάδας 25,72 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα