Μολύβια γραφίτη τριγωνικά JOVI B - 12 τεμ

Διαθέσιμο
€6,69
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Τα μολύβια γραφίτη JOVI με σκληρότητα B είναι ειδικά σχεδιασμένα για παιδιά από 3 ετών, μαθητές και αρχάριους δημιουργούς. Χάρη στο εργονομικό τριγωνικό τους σχήμα, βοηθούν τα παιδιά να μάθουν το σωστό κράτημα με τα δάχτυλα, ενώ παράλληλα δεν γλιστρούν και δεν κυλούν από το γραφείο. Η μαλακή μύτη γραφίτη B προσφέρει έντονο, σκούρο αποτύπωμα, κάνοντάς τα ιδανικά για τις πρώτες γραμμές σχεδίου, σκίτσο αλλά και γραφή σε χαρτί.

Χαρακτηριστικά προϊόντος

  • Μάρκα: JOVI
  • Τύπος μολυβιού: μολύβι γραφίτη, τριγωνικό, χοντρό κορμό
  • Σκληρότητα μύτης: B (μαλακή γραφή, έντονο σκούρο ίχνος)
  • Υλικό: εξαιρετικά μαλακό ξύλο για εύκολο ξύσιμο
  • Περιεχόμενο συσκευασίας: 12 τεμάχια (παρέχονται ήδη ξυσμένα)
  • Κατάλληλο για: παιδιά από 3 ετών, σχολική χρήση και ζωγραφική
  • Πιστοποίηση: EN 71
  • Βάρος: 0,135 kg

Χρήση και τεχνικές

Τα μολύβια εφαρμόζονται άριστα σε κοινό χαρτί, μπλοκ σχεδίου και χαρτόνι για εξάσκηση γραφής, περιγράμματα και απλές σκιάσεις. Για να διατηρηθεί η σταθερότητα του σχεδίου και να αποφευχθεί το μουντζούρωμα από τη σκόνη γραφίτη, συνιστάται η χρήση τελικού φιξατίφ σε σπρέι πάνω στο ολοκληρωμένο έργο.

Συχνές ερωτήσεις

Είναι τα μολύβια έτοιμα για χρήση; Ναι, και τα 12 μολύβια της συσκευασίας παρέχονται ήδη προξυσμένα.

Για ποια ηλικία είναι κατάλληλα αυτά τα τριγωνικά μολύβια; Χάρη στον εργονομικό σχεδιασμό και την πιστοποίηση EN 71, είναι ιδανικά για παιδιά από 3 ετών και άνω.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


Τιμή έκπτωσης  1,16 € Κανονική τιμή  1,29 € Τιμή μονάδας 58,00 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


Τιμή έκπτωσης  12,86 € Κανονική τιμή  14,29 € Τιμή μονάδας 25,72 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα