Πίσω στο κατάστημα DRWDA0811000000C

DARWI αυτοξηραινόμενος πηλός μοντελισμού 1000 g τερακότα

Διαθέσιμο
€6,39
€6,39 / kg
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Ο DARWI αυτοξηραινόμενος πηλός μοντελισμού σε απόχρωση τερακότας είναι ένας λεπτόκοκκος πηλός με βάση το νερό, ιδανικός για τη δημιουργία φιγούρων, κοσμημάτων, διακοσμητικών, μακετών και ανάγλυφων σχεδίων. Χάρη στην εύπλαστη, ημι-ελαστική και άοσμη σύνθεσή του, δεν κολλάει στα χέρια και επιτρέπει την ακριβή διαμόρφωση λεπτών λεπτομερειών και αποτυπωμάτων. Προσφύεται άριστα σε πορώδεις επιφάνειες, όπως ξύλο, χαρτόνι ή γύψο, ενώ διατηρεί σταθερό το σχήμα και τις διαστάσεις του χωρίς να συρρικνώνεται κατά το στέγνωμα.

Ο πηλός στεγνώνει στον αέρα σε θερμοκρασία δωματίου για περίπου 24 ώρες ανά 1 cm πάχους, χωρίς να απαιτείται ψήσιμο σε φούρνο. Μετά το πλήρες στέγνωμα, αποκτά μια μέτριας σκληρότητας επιφάνεια που μπορείτε να κόψετε, να τρίψετε, να τρυπήσετε, καθώς και να βάψετε με ακρυλικά ή τέμπερες και να την προστατεύσετε με βερνίκι. Το ανοιγμένο πακέτο αρκεί να τυλιχτεί σε ένα υγρό πανί και να κλειστεί σε αεροστεγή σακούλα για να διατηρηθεί μαλακό για επόμενες δημιουργίες.

  • Βάρος: 1000 g (1 kg)
  • Χρώμα: τερακότα
  • Ιδιότητες: στέγνωμα στον αέρα χωρίς ψήσιμο, μηδενική συρρίκνωση, άοσμο, δεν κολλάει στα χέρια
  • Επεξεργασία μετά το στέγνωμα: τρίψιμο, τρύπημα, κοπή, ζωγραφική με ακρυλικά και τέμπερες, βερνίκωμα
  • Χρήση: κατάλληλο για σχολεία, εργαστήρια και καλλιτέχνες, συμμορφώνεται με τα ευρωπαϊκά πρότυπα ασφάλειας παιχνιδιών
🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


1,49 € Τιμή μονάδας 74,50 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


17,49 € Τιμή μονάδας 34,98 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα