Πίσω στο κατάστημα DRWDA0800500000C

DARWI αυτοξηραινόμενος πηλός μοντελισμού 500 g λευκός

Διαθέσιμο
€4,19
€8,38 / kg
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Ο αυτοξηραινόμενος πηλός μοντελισμού DARWI είναι ένας λεπτόκοκκος πηλός με βάση το νερό, ο οποίος στεγνώνει στον αέρα σε θερμοκρασία δωματίου χωρίς να απαιτείται ψήσιμο σε φούρνο. Χάρη στην ομοιογενή δομή του με πολύ λεπτό κόκκο, σας επιτρέπει να αποτυπώνετε ακριβείς λεπτομέρειες και αποτυπώματα κατά τη δημιουργία φιγούρων, διακοσμητικών, κοσμημάτων, μακετών ή ανάγλυφων. Ο πηλός είναι εύπλαστος, ημι-ελαστικός, άοσμος και δεν κολλάει στα χέρια, ενώ κατά το στέγνωμα δεν συρρικνώνεται και διατηρεί το αρχικό του σχήμα και τις διαστάσεις του. Προσκολλάται αξιόπιστα σε πορώδη υλικά, όπως υγρό ξύλο, χαρτόνι ή γύψο.

Πριν από το πλάσιμο, ζυμώστε καλά το κομμάτι και, εάν χρειάζεται, μαλακώστε το με μικρή ποσότητα νερού. Το στέγνωμα διαρκεί περίπου 24 ώρες ανά 1 cm πάχους χωρίς επιτάχυνση με θερμότητα. Μετά το πλήρες στέγνωμα, η μέτριας σκληρότητας επιφάνεια μπορεί να τριφτεί με γυαλόχαρτο, να τρυπηθεί, να κοπεί, να βαφτεί με ακρυλικά ή τέμπερες και να σταθεροποιηθεί με βερνίκι. Ο πηλός συμμορφώνεται με τα ευρωπαϊκά πρότυπα για παιχνίδια και, εφόσον ανοιχτεί, διατηρείται εύπλαστος για εβδομάδες εάν τυλιχτεί σωστά σε ένα υγρό πανί και αποθηκευτεί σε αεροστεγή σακούλα.

  • Τύπος: Αυτοξηραινόμενος πηλός μοντελισμού με βάση το νερό (στεγνώνει στον αέρα χωρίς ψήσιμο)
  • Χρώμα και βάρος: Λευκό, 500 g
  • Ιδιότητες: Λεπτόκοκκος, άοσμος, δεν κολλάει στα χέρια, μηδενική συρρίκνωση κατά το στέγνωμα
  • Επεξεργασία μετά το στέγνωμα: Λείανση, τρύπημα, κοπή και ζωγραφική με ακρυλικά χρώματα ή τέμπερες
  • Πρόσφυση: Πορώδεις επιφάνειες (ξύλο, χαρτόνι, γύψος)
  • Χρόνος στεγνώματος: Περίπου 24 ώρες ανά 1 cm πάχους σε θερμοκρασία δωματίου
  • Ασφάλεια: Συμμορφώνεται με τα ευρωπαϊκά πρότυπα για παιχνίδια
🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


1,49 € Τιμή μονάδας 74,50 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


17,49 € Τιμή μονάδας 34,98 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα