Χρώμα ακουαρέλας MAIMERI Blu – half pan 1.5 ml

Διαθέσιμο

Επιλέξτε
€7,99
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 6–10 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Το χρώμα ακουαρέλας MAIMERI Blu σε half pan (μισό κυψελάκι) με όγκο 1.5 ml προσφέρει κορυφαία καλλιτεχνική ποιότητα για επαγγελματίες ζωγράφους και εικονογράφους. Κάθε απόχρωση αυτής της σειράς παρασκευάζεται αποκλειστικά από μία και μοναδική καθαρή χρωστική (μονοπιγμεντική), διασκορπισμένη σε φυσικό αραβικό κόμμι Kordofan και γλυκερίνη. Χάρη στην εξαιρετικά λεπτή άλεση, τα χρώματα διατηρούν μέγιστη αντοχή στο φως, καθαρή διαφάνεια και τις αυθεντικές ιδιότητες των χρωστικών, συμπεριλαμβανομένης της φυσικής κοκκοποίησης.

Χαρακτηριστικά προϊόντος

  • Μάρκα: MAIMERI
  • Σειρά προϊόντος: Maimeri Blu
  • Μορφή: μισό κυψελάκι (half-pan)
  • Όγκος: 1.5 ml
  • Σύνθεση: μία καθαρή χρωστική (μονοπιγμεντική), φυσικό αραβικό κόμμι Kordofan, γλυκερίνη
  • Κατάλληλο για: επαγγελματίες καλλιτέχνες, εικονογράφους, φοιτητές καλών τεχνών
  • Χώρα προέλευσης: Ιταλία

Χρήση και τεχνική

Το χρώμα αραιώνεται με καθαρό νερό και εφαρμόζεται με μαλακά πινέλα ακουαρέλας επάνω σε ειδικό χαρτί ακουαρέλας. Είναι ιδανικό για τεχνικές διαστρωμάτωσης (lazuring / glazes), τεχνική υγρό σε υγρό (wet-on-wet) αλλά και σε στεγνό υπόβαθρο (wet-on-dry). Μετά το στέγνωμα, το χρώμα παραμένει υδατοδιαλυτό και ενεργοποιείται ξανά εύκολα με ένα βρεγμένο πινέλο.

Συχνές ερωτήσεις

Είναι τα χρώματα Maimeri Blu μονοπιγμεντικά; Ναι, κάθε απόχρωση σε όλη τη σειρά παρασκευάζεται αποκλειστικά από μία μόνο καθαρή χρωστική ουσία.

Μπορούν να επαναχρησιμοποιηθούν τα χρώματα αφού στεγνώσουν στην παλέτα; Ναι, αρκεί να ενεργοποιήσετε ξανά το στεγνό χρώμα με ένα υγρό πινέλο ή λίγο νερό.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


Τιμή έκπτωσης  1,16 € Κανονική τιμή  1,29 € Τιμή μονάδας 58,00 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


Τιμή έκπτωσης  12,86 € Κανονική τιμή  14,29 € Τιμή μονάδας 25,72 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα