Πίσω στο κατάστημα CNSC520003059

Μπλοκ ακουαρέλας ακορντεόν CANSON Montval CP 300 g/m² A5 - 18 φύλλα

Διαθέσιμο
€22,90
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Το μπλοκ ακουαρέλας CANSON Montval σε μορφή ακορντεόν (leporello) με σκληρό εξώφυλλο είναι ιδανικό για φοιτητές αλλά και προχωρημένους καλλιτέχνες. Το χαρτί βάρους 300 g/m² κατασκευάζεται από 100% κυτταρίνη με υφή cold press (μεσαίος κόκκος). Ξεχωρίζει για την ανθεκτικότητά του και την ευκολία διορθώσεων κατά την εφαρμογή υγρών τεχνικών.

Χαρακτηριστικά προϊόντος

  • Μάρκα: CANSON
  • Σειρά: Montval
  • Μέγεθος: A5
  • Βάρος χαρτιού: 300 g/m²
  • Αριθμός φύλλων: 18 φύλλα
  • Τύπος δεσίματος: Σκληρό εξώφυλλο, ακορντεόν / leporello
  • Υφή επιφάνειας: Cold press (λεπτός/μεσαίος κόκκος)
  • Σύνθεση: 100% κυτταρίνη, acid-free (ISO 9706), χωρίς οπτικά λευκαντικά
  • Κατασκευή: Mould-made

Χρήση

Το μπλοκ είναι κατάλληλο για ακουαρέλα, γκουάς, σινική μελάνη, αραιωμένο ακρυλικό και μικτές υγρές τεχνικές. Χάρη στην εξαιρετική ποιότητα κόλλησης και την ανθεκτική του επιφάνεια, αντέχει σε επάλληλες στρώσεις νερού, σβησίματα και διορθώσεις με πινέλο ή σφουγγάρι χωρίς να φθείρεται.

Συχνές ερωτήσεις

Ποιο είναι το βάρος του χαρτιού και είναι κατάλληλο για υγρές τεχνικές; Το χαρτί έχει βάρος 300 g/m², γεγονός που αποτρέπει το έντονο σκέβρωμα κατά τη χρήση νερού και ανταποκρίνεται άψογα σε ακουαρέλα, μελάνι και γκουάς.

Είναι το χαρτί ελεύθερο οξέων (acid-free); Ναι, είναι κατασκευασμένο από 100% κυτταρίνη χωρίς οξέα σύμφωνα με το πρότυπο ISO 9706, εξασφαλίζοντας ότι δεν κιτρινίζει και δεν φθείρεται με την πάροδο του χρόνου.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


Τιμή έκπτωσης  1,16 € Κανονική τιμή  1,29 € Τιμή μονάδας 58,00 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


Τιμή έκπτωσης  12,86 € Κανονική τιμή  14,29 € Τιμή μονάδας 25,72 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα