Πίσω στο κατάστημα DRWDA0851000000C

Αυτοξηραινόμενος πηλός μοντελισμού DARWI Kids 1000 g λευκός

Διαθέσιμο
€5,19
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Ο αυτοξηραινόμενος πηλός μοντελισμού DARWI Kids διαθέτει απαλή και πιο μαλακή σύνθεση με βάση το νερό, ειδικά σχεδιασμένη για παιδιά σε νηπιαγωγεία, σχολεία ή εργαστήρια χειροτεχνίας. Ο πηλός είναι άοσμος, δεν κολλάει στα χέρια, δεν λερώνει τα δάχτυλα και χάρη στην εύκολη πλαστικότητά του είναι ιδανικός για την ανάπτυξη της λεπτής κινητικότητας ή την αποκατάσταση των χεριών. Τα επιμέρους κομμάτια ενώνονται απλά με ελαφριά πίεση και μπορεί να δουλευτεί με τα χέρια, πλάστη, κουπάτ ή επιφάνειες αποτύπωσης ανάγλυφων σχεδίων.

Στεγνώνει στον αέρα σε θερμοκρασία δωματίου σε περίπου 24 ώρες ανά 1 cm πάχους, χωρίς να χρειάζεται ψήσιμο σε φούρνο. Κατά το στέγνωμα δεν συρρικνώνεται και διατηρεί το αρχικό του σχήμα και τις διαστάσεις. Μετά την πλήρη σκλήρυνση, η δημιουργία είναι ανθεκτική, στιβαρή και έτοιμη για ζωγραφική με τέμπερες ή ακρυλικά χρώματα, καθώς και για τελικό βερνίκωμα. Τυχόν υπόλοιπο ανοιγμένου πηλού μπορεί απλά να τυλιχτεί σε ένα υγρό πανί και να κλειστεί σε αεροστεγή σακούλα.

  • Βάρος: 1000 g (1 kg)
  • Χρώμα: λευκό
  • Χαρακτηριστικά: μαλακός, με βάση το νερό, άοσμος, δεν κολλάει και δεν λεκιάζει
  • Στέγνωμα: στον αέρα (περ. 24 ώρες ανά 1 cm πάχους), χωρίς ψήσιμο
  • Φινίρισμα μετά το στέγνωμα: κατάλληλος για ζωγραφική με ακρυλικά και τέμπερες, επιδέχεται βερνίκι
  • Ασφάλεια: πληροί τα ευρωπαϊκά πρότυπα ασφάλειας για παιχνίδια
🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


1,49 € Τιμή μονάδας 74,50 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


17,49 € Τιμή μονάδας 34,98 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα