Πίσω στο κατάστημα ARCA179509HP_5

ARCHES μπλοκ ακουαρέλας λείο HP φυσικό λευκό 300 g/m² A5 – A3 - 12 φύλλα

Διαθέσιμο

Επιλέξτε
€15,99
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Το Arches Aquarelle είναι ένα θρυλικό μπλοκ ακουαρέλας κορυφαίας επαγγελματικής ποιότητας, κατασκευασμένο από 100% βαμβάκι με την παραδοσιακή μέθοδο σε κυλινδρικό καλούπι (mould-made). Αυτό το χαρτί με λεία υφή (hot pressed – HP), βάρος 300 g/m² και φυσικό λευκό χρώμα είναι κολλαρισμένο με φυσική ζελατίνη στον πυρήνα του, εξασφαλίζοντας εξαιρετική ανθεκτικότητα και λαμπερή απόδοση των χρωμάτων χωρίς διαρροές. Αποτελεί την ιδανική βάση για επαγγελματίες καλλιτέχνες που απαιτούν μέγιστη ακρίβεια στη λεπτομερή ζωγραφική με ακουαρέλα.

Παράμετροι προϊόντος

  • Μάρκα: ARCHES
  • Σειρά προϊόντος: Arches Aquarelle
  • Τύπος επιφάνειας: λεία (hot pressed – HP)
  • Υλικό: 100% βαμβάκι (mould-made)
  • Βάρος: 300 g/m²
  • Αριθμός φύλλων: 12 φύλλα
  • Χρώμα χαρτιού: φυσικό λευκό (χωρίς οπτικά λαμπρυντικά)
  • Ιδιότητες: χωρίς οξέα (acid-free), ουδέτερο pH, αρχειακής ποιότητας, μυκητοκτόνα επεξεργασία, κολλημένο
  • Χώρα προέλευσης: Γαλλία

Χρήση και τεχνικές

Το μπλοκ είναι σχεδιασμένο ειδικά για επαγγελματική ζωγραφική με ακουαρέλα. Χάρη στην επεξεργασία με φυσική ζελατίνη, το χαρτί αντέχει άψογα σε πολλαπλές στρώσεις νερού, ξύσιμο, σβήσιμο, καθώς και στη χρήση υγρού κάλυψης (masking fluid) ή χαρτοταινίας χωρίς να καταστρέφονται οι ίνες του.

Συχνές ερωτήσεις

Ποιο είναι το βάρος του χαρτιού και πώς συμπεριφέρεται στις υγρές τεχνικές;
Το χαρτί έχει βάρος 300 g/m², απορροφά ομοιόμορφα το νερό και ελαχιστοποιεί το σκέβρωμα ακόμα και σε έντονες επιστρώσεις με υγρά μέσα.

Είναι το χαρτί φτιαγμένο από βαμβάκι και χωρίς οξέα;
Ναι, το μπλοκ είναι κατασκευασμένο από 100% βαμβάκι, είναι απαλλαγμένο από οξέα (acid-free), με ουδέτερο pH και πληροί τα υψηλότερα αρχειακά πρότυπα αντοχής στον χρόνο.

Τι είδους υφή έχει αυτό το μπλοκ ακουαρέλας;
Αυτό το μπλοκ διαθέτει λεία επιφάνεια θερμής συμπίεσης (hot pressed – HP), η οποία είναι ιδανική για έργα με έμφαση στη λεπτομέρεια και γραμμικά σχέδια.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


Τιμή έκπτωσης  1,16 € Κανονική τιμή  1,29 € Τιμή μονάδας 58,00 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


Τιμή έκπτωσης  12,86 € Κανονική τιμή  14,29 € Τιμή μονάδας 25,72 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα