Πίσω στο κατάστημα ARCA179510AKVARE_2

Μπλοκ ακουαρέλας ARCHES Aquarelle Rough φυσικό λευκό 300 g/m² – 12 φύλλα

Διαθέσιμο

Επιλέξτε
€29,90
Αποστέλλουμε την ίδια ημέρα Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Το μπλοκ ακουαρέλας ARCHES Aquarelle αποτελεί το θρυλικό χαρτί από 100% βαμβάκι με βάρος 300 g/m², σχεδιασμένο για επαγγελματίες καλλιτέχνες και απαιτητικές τεχνικές ακουαρέλας. Κατασκευάζεται με την παραδοσιακή μέθοδο σε κυλινδρικό καλούπι (mould-made) στη Γαλλία και είναι από τα ελάχιστα χαρτιά που κολλάρονται με φυσική ζελατίνη στον πυρήνα — τόσο εσωτερικά όσο και στην επιφάνεια. Αυτή η διαδικασία εξασφαλίζει εξαιρετική αντοχή, φωτεινότητα χρωμάτων και μοναδική ανθεκτικότητα στις διαδοχικές επιστρώσεις και τα ξεπλύματα.

Κύρια χαρακτηριστικά και ιδιότητες

  • Μάρκα: ARCHES
  • Σειρά προϊόντος: Aquarelle
  • Υλικό: 100% βαμβάκι (mould-made)
  • Βάρος: 300 g/m²
  • Υφή: τραχιά (rough / hrubozrnná)
  • Αριθμός φύλλων: 12 φύλλα
  • Απόχρωση: φυσικό λευκό (χωρίς οπτικά λευκαντικά)
  • Ιδιότητες χαρτιού: κολλαρισμένο με ζελατίνη στον πυρήνα, χωρίς οξέα (acid-free), ουδέτερο pH, με προστασία κατά των μυκήτων, αρχειακής ποιότητας
  • Χώρα προέλευσης: Γαλλία

Χρήση και εφαρμογή

Το μπλοκ είναι ιδανικό κυρίως για ακουαρέλα και υγρές τεχνικές. Το χαρτί αντέχει πολλαπλά στρώματα νερού, ξύσιμο, σβήσιμο, χρήση υγρού κάλυψης (masking fluid) και χαρτοταινίας χωρίς να καταστρέφονται οι ίνες του, ενώ διατηρεί εξαιρετική σταθερότητα με ελάχιστο σκέβρωμα.

Συχνές ερωτήσεις

Πώς λειτουργεί το κολλάρισμα με ζελατίνη στον πυρήνα;
Η ζελατίνη που εφαρμόζεται τόσο εσωτερικά όσο και επιφανειακά συγκρατεί τη χρωστική στην επιφάνεια του χαρτιού χωρίς να την αφήνει να απορροφηθεί ανεξέλεγκτα, διατηρώντας έτσι τη φυσική λάμψη και τη διαφάνεια των χρωμάτων ακουαρέλας.

Αντέχει το χαρτί τη χρήση masking fluid ή το ξύσιμο;
Ναι, η εξαιρετικά ανθεκτική βαμβακερή του επιφάνεια αντέχει το υγρό κάλυψης, την αφαίρεση χρώματος, το ξύσιμο αλλά και το ξεκόλλημα ταινίας χωρίς να φθείρεται η δομή του.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


Τιμή έκπτωσης  1,16 € Κανονική τιμή  1,29 € Τιμή μονάδας 58,00 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


Τιμή έκπτωσης  12,86 € Κανονική τιμή  14,29 € Τιμή μονάδας 25,72 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα