Ακρυλικό χρώμα Gesso - HOLBEIN 300 ml

Διαθέσιμο
(8)

Επιλέξτε
€18,67€43,93Έκπτωση
€62,23 / l
Αποστέλλουμε την ίδια ημέρα Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Η Holbein δημιούργησε ένα μοναδικό και ευέλικτο προϊόν για επαγγελματίες και εικαστικούς καλλιτέχνες. Αυτό το μοναδικό χρώμα μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως primer για καμβά, χαρτί, ξύλο, πέτρα ή μέταλλο. Λειτουργεί επίσης εξαιρετικά ως εξαιρετικά αδιαφανές και εξαιρετικά ματ ακρυλικό μέσο. Μπορείτε εύκολα να το χρησιμοποιήσετε ως κλασικό ακρυλικό χρώμα. Το Gesso είναι ένα εξαιρετικά χρωματισμένο ακρυλικό χρώμα που μπορείτε να το αναμίξετε με οποιοδήποτε άλλο ακρυλικό χρώμα ή primer για να προετοιμάσετε την τέλεια βάση για βαφή. Μετά το στέγνωμα, μπορείτε να εφαρμόσετε τυχόν χρώματα νερού ή παστέλ με βάση το λάδι.

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ


  • Έγχρωμο ακρυλικό primer για καμβά
  • Υψηλή αδιαφάνεια φωτός
  • Μπορεί να αναμιχθεί με άλλα ακρυλικά χρώματα και μέσα
  • Μετά την ξήρανση, λεία και αδιαφανής επιφάνεια
  • Μετά το στέγνωμα, μπορεί να βαφτεί με χρώματα ή παστέλ με βάση το νερό και το λάδι
  • Μεγάλη γκάμα χρωμάτων


🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Κριτικές πελατών

5 8 κριτικές

Δοκίμασα αυτό και το αντίστοιχο προϊόν από άλλον κατασκευαστή και προτιμώ αυτό, γιατί είναι πιο λείο — διατηρεί την υφή του καμβά χωρίς να προσθέτει τραχύτητα. Χρειάζονται 3–4 στρώσεις, αλλά το αποτέλεσμα είναι πραγματικά εξαιρετικό.

Diana Επαληθευμένη κριτική

Το πρόσθεσα σε έργα με παστέλ που χρειάζονταν περισσότερη υφή. Είναι χρήσιμο για τη σταθεροποίηση, γεγονός που επιτρέπει διορθώσεις. Η υφή είναι κάπως περιορισμένη, αλλά αποτελεί μια εξαιρετική προσθήκη στον εξοπλισμό.

Patrícia Επαληθευμένη κριτική

Μου αρέσει να χρησιμοποιώ αυτά τα χρώματα. Προτιμώ τα δοχεία από τις σακούλες — είναι πιο πρακτικά και δουλεύονται πιο εύκολα. Το έγχρωμο gesso είναι εξαιρετικό για την προετοιμασία της επιφάνειας πριν από τη ζωγραφική.

Martin Επαληθευμένη κριτική

Όμορφα λείο και εξαιρετικά υψηλής ποιότητας gesso. Το στρώμα υποβάθρου είναι τέλειο — λείο, ομοιόμορφο και δέχεται καλά τόσο ακρυλικά όσο και λαδομπογιές. Εφαρμόζεται εξαιρετικά και στεγνώνει γρήγορα.

Peter Επαληθευμένη κριτική

Αυτό είναι ένα πολύ καλό λευκό gesso. Αποδίδει εξαιρετικά αποτελέσματα τόσο σε καμβά όσο και σε χαρτί. Η σύσταση είναι λεία, η εφαρμογή εύκολη και η επιφάνεια μετά το στέγνωμα είναι ιδανική για περαιτέρω ζωγραφική.

Tomáš Επαληθευμένη κριτική

Χρώμα υψηλής ποιότητας με υπέροχες αποχρώσεις — το Sap Green με εντυπωσίασε αμέσως μόλις ξεβίδωσα το καπάκι για πρώτη φορά. Είναι εξαιρετικά πλούσιο και καλυπτικό. Στην υγρή παλέτα, μικρά κομμάτια ακρυλικής γκουάς παρέμειναν επεξεργάσιμα για 3 ολόκληρες ημέρες! Το χρώμα είναι πάντα απόλαυση στη χρήση.

Michal Επαληθευμένη κριτική

Τα σκούρα χρώματα γκουάς στεγνώνουν πιο ανοιχτόχρωμα από ό,τι φαίνονται όταν είναι βρεγμένα — γι' αυτό αγόρασα αυτό το χρώμα, για να σκουρύνω τα πιο σκοτεινά σημεία στον πίνακα. Πρέπει να πω ότι είναι λίγο πιο πράσινο από ό,τι φαινόταν, αλλά σε συνδυασμό με το Ultramarine Blue δίνει ένα ενδιαφέρον μαύρο! Όπως πάντα, τα χρώματα είναι πολύ καλυπτικά και ματ, οπότε η δουλειά με αυτά είναι χαρά.

Jozef Επαληθευμένη κριτική

"Super Opaque" — ακριβώς έτσι. Αυτό είναι ένα από τα αγαπημένα μου λευκά χρώματα. Το χρώμα είναι πολύ, πολύ καθαρό και λαμπερό, η σύσταση κρεμώδης και λεία. Βρίσκεται κάπου ανάμεσα σε παχύρρευστο και ρευστό χρώμα — πολύ ευχάριστο στη χρήση. Αξίζει επίσης να αναφερθεί ότι ξεπλένεται εύκολα από τα πινέλα και δεν κολλάει στις τρίχες.

Lukáš Επαληθευμένη κριτική

Εναλλακτικά Προϊόντα

Ακρυλικό χρώμα ACRYL PRO ART Composite 75 ml

Ακρυλικό χρώμα ACRYL PRO ART Composite 75 ml


3,59 € Τιμή μονάδας 47,87 €/L
ARTMiE
(3)
Ακρυλικο χρώμα Solo Goya Acrylic 250 ml

Ακρυλικο χρώμα Solo Goya Acrylic 250 ml


Τιμή έκπτωσης  5,64 € Κανονική τιμή  6,79 € Τιμή μονάδας 22,56 €/L
KREUL
(9)
Ακρυλικο χρώμα Solo Goya TRITON 750 ml

Ακρυλικο χρώμα Solo Goya TRITON 750 ml


11,79 € Τιμή μονάδας 15,72 €/L
KREUL
(11)
Ακρυλικα χρώματα Akryle Royal Essentials 120ml

Ακρυλικα χρώματα Akryle Royal Essentials 120ml


4,29 € Τιμή μονάδας 35,75 €/L
Royal & Langnickel
Παστέλ ακρυλικό χρώμα ACRYL PRO ART Composite 75 ml

Παστέλ ακρυλικό χρώμα ACRYL PRO ART Composite 75 ml


3,69 € Τιμή μονάδας 49,20 €/L
ARTMiE
(2)
Ακρυλικό χρώμα Solo Goya Acrylic 100 ml | διαλέξτε απόχρωση

Ακρυλικό χρώμα Solo Goya Acrylic 100 ml | διαλέξτε απόχρωση


4,99 € Τιμή μονάδας 49,90 €/L
KREUL
(12)

Πρόσφατα Προβεβλημένα