Πίσω στο κατάστημα DRWDA0801000000C

Αυτοσκληρυνόμενος πηλός μοντελισμού DARWI λευκός 1000 g

Διαθέσιμο
€6,39
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Ο αυτοσκληρυνόμενος πηλός μοντελισμού DARWI με βάση το νερό είναι ιδανικός για σχολεία, εργαστήρια χειροτεχνίας και δημιουργούς στο σπίτι. Χάρη στην ομοιογενή δομή του με πολύ λεπτό κόκκο, επιτρέπει τη δημιουργία λεπτομερειών σε φιγούρες, διακοσμητικά, κοσμήματα, μακέτες, ανάγλυφα και αποτυπώματα. Ο πηλός είναι εύπλαστος, ημι-ελαστικός, δεν κολλάει στα χέρια, είναι άοσμος και προσφύεται εξαιρετικά σε πορώδεις επιφάνειες όπως ξύλο, χαρτόνι ή γύψο.

Το υλικό στεγνώνει φυσικά σε θερμοκρασία δωματίου χωρίς ψήσιμο σε φούρνο (περίπου 24 ώρες ανά 1 cm πάχους) και διατηρεί το αρχικό του σχήμα και μέγεθος χωρίς να συρρικνώνεται. Μετά το πλήρες στέγνωμα, η μέτριας σκληρότητας επιφάνεια μπορεί να κοπεί, να τρυπηθεί, να λειανθεί και να διακοσμηθεί με ακρυλικά ή τέμπερες, καθώς και να περαστεί με βερνίκι.

  • Βάρος συσκευασίας: 1000 g (1 kg)
  • Χρώμα: λευκό
  • Χαρακτηριστικά: στεγνώνει στον αέρα χωρίς ψήσιμο, μηδενική συρρίκνωση, άοσμο, δεν κολλάει στα χέρια
  • Επεξεργασία μετά το στέγνωμα: τρίψιμο, τρύπημα, κόψιμο, βάψιμο με ακρυλικά ή τέμπερα, βερνίκωμα
  • Χρήση και πρόσφυση: μοντελισμός λεπτομερειών, αποτυπώματα, εφαρμογή σε ξύλο, χαρτόνι και γύψο
  • Ασφάλεια: συμμορφώνεται με τα ευρωπαϊκά πρότυπα για παιχνίδια
🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


1,49 € Τιμή μονάδας 74,50 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


17,49 € Τιμή μονάδας 34,98 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα