Τερεβινθίνη εσπεριδοειδών LUKAS για λαδομπογιές 125 ml

Διαθέσιμο
€16,49
€131,92 / l
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Η τερεβινθίνη εσπεριδοειδών LUKAS είναι ένας διαυγής, υψηλής ποιότητας διαλύτης με ευχάριστο άρωμα εσπεριδοειδών, σχεδιασμένος ειδικά για την ελαιογραφία. Χρησιμεύει στην αραίωση χρωμάτων λαδιού, βοηθητικών μέσων και βερνικιών, ενώ παράλληλα διαλύει αποτελεσματικά τις ρητίνες. Καθώς κάνει το χρώμα πιο «άπαχο» (lean), αποτελεί ιδανική επιλογή κυρίως για τα πρώτα και υποκείμενα στρώματα της ζωγραφικής σας.

Χαρακτηριστικά και ιδιότητες

  • Μάρκα: LUKAS (παράδοση από το 1862)
  • Όγκος: 125 ml
  • Χρώμα: διάφανο / διαυγές
  • Άρωμα: εσπεριδοειδών
  • Χρήση: αραίωση λαδομπογιών, μέσων και βερνικιών (εκτός από βερνίκια οινοπνεύματος), διάλυση ρητινών
  • Σύσταση: ιδανικό για τα πρώτα στρώματα στην ελαιογραφία

Χρήση και ασφάλεια

Χρησιμοποιήστε το προϊόν για την αραίωση χρωμάτων λαδιού και βερνικιών ή για τη διάλυση ρητινών. Δεν είναι κατάλληλο για βερνίκια με βάση το οινόπνευμα. Εργάζεστε πάντα σε καλά αεριζόμενο χώρο, μακριά από παιδιά και πηγές ανάφλεξης, ακολουθώντας τις οδηγίες του κατασκευαστή στη συσκευασία.

Συχνές ερωτήσεις

Για ποια βερνίκια είναι κατάλληλη η τερεβινθίνη εσπεριδοειδών; Διαλύει και αραιώνει τα κοινά βερνίκια και μέσα ελαιογραφίας, αλλά δεν προορίζεται για βερνίκια με βάση το οινόπνευμα.

Γιατί συνιστάται για τα πρώτα στρώματα ζωγραφικής; Η τερεβινθίνη εσπεριδοειδών κάνει το λάδι πιο λεπτόρρευστο και λιγότερο λιπαρό («άπαχο»), κάτι που εξασφαλίζει σωστό στέγνωμα και σταθερή βάση στα υποκείμενα στρώματα.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


1,49 € Τιμή μονάδας 74,50 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


17,49 € Τιμή μονάδας 34,98 €/L
Kompozit
Πινέλο ακουαρέλας λοξό sword liner – μέγεθος 1 – 4

Πινέλο ακουαρέλας λοξό sword liner – μέγεθος 1 – 4


0,75 €
artmie.sk

Πρόσφατα Προβεβλημένα