Σετ πλαστελίνης JOVI Soft Dough νέον χρώματα 6 x 460 g

€42,90
€15,54 / kg
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Η JOVI Soft Dough είναι μια εξαιρετικά μαλακή πλαστελίνη με βάση το νερό και ευχάριστη υφή, ειδικά σχεδιασμένη ως η πρώτη ύλη μοντελισμού για παιδιά από 2 ετών. Πλάθεται πανεύκολα με τα χεράκια, βοηθά στην ανάπτυξη της λεπτής κινητικότητας και τα ζωηρά νέον χρώματα μπορούν να αναμειχθούν μεταξύ τους. Για μέγιστη ασφάλεια διαθέτει μη τοξική σύνθεση με χαρακτηριστική αλμυρή γεύση που αποτρέπει την κατάποση από τα μικρά παιδιά.

Χαρακτηριστικά προϊόντος:

  • Μάρκα: JOVI
  • Σειρά προϊόντος: Soft Dough
  • Τύπος: μαλακή πλαστελίνη με βάση το νερό
  • Περιεχόμενο συσκευασίας: σετ 6 τεμαχίων (6 x 460 g)
  • Χρώματα: νέον αποχρώσεις
  • Κατάλληλο για: παιδιά από 2 ετών, παιδικούς σταθμούς, δημιουργικές δραστηριότητες
  • Πιστοποίηση: EN 71

Οδηγίες χρήσης και φροντίδα:

Είναι ιδανική για πλάσιμο με τα χέρια, κουπ πατ, εργαλεία και πρέσες JOVI. Σε αντίθεση με την παραδοσιακή πλαστελίνη, η Soft Dough στεγνώνει σταδιακά στον αέρα. Για να παραμείνει απαλή, φυλάξτε την ποσότητα που δεν χρησιμοποιήσατε σε αεροστεγές δοχείο. Καθαρίζεται πολύ εύκολα από τα χέρια και τις επιφάνειες.

Συχνές ερωτήσεις:

Πώς αποθηκεύεται σωστά για να μην ξεραθεί;
Επειδή στεγνώνει με τον αέρα, αποθηκεύετε πάντα την υπόλοιπη πλαστελίνη σε καλά κλεισμένο, αεροστεγές δοχείο.

Είναι ασφαλής για μικρά παιδιά;
Ναι, πληροί το πρότυπο EN 71, είναι απόλυτα ασφαλής και περιέχει αλμυρή γεύση ώστε τα παιδιά να μην τη βάζουν στο στόμα.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


1,29 € Τιμή μονάδας 64,50 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


3,19 € Τιμή μονάδας 42,53 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit Fluorescent 500 ml


14,29 € Τιμή μονάδας 28,58 €/L
Kompozit

Πρόσφατα Προβεβλημένα