Σετ πλαστελίνης JOVI My First 60 x 38 g διάφορα χρώματα

€41,90
€18,38 / kg
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Η πλαστελίνη JOVI My First είναι μια μαλακή φυτική πάστα μοντελισμού ειδικά σχεδιασμένη για παιδιά από 12 μηνών. Αυτό το μεγάλο σχολικό σετ περιλαμβάνει 60 τεμάχια των 38 g σε ποικιλία χρωμάτων και είναι ιδανικό για παιδικούς σταθμούς, νηπιαγωγεία και δημιουργικές ομάδες. Δεν ξεραίνεται ποτέ στον αέρα, είναι επαναχρησιμοποιούμενη, μη τοξική, χωρίς γλουτένη και διαθέτει ελαφρώς πικρή γεύση ώστε να αποτρέπει την κατάποση από τα παιδιά.

Χαρακτηριστικά προϊόντος

  • Μάρκα: JOVI
  • Σειρά: My First
  • Τύπος: πλαστελίνη φυτικής βάσης
  • Περιεχόμενο συσκευασίας: 60 τεμάχια x 38 g (διάφορα χρώματα)
  • Βάρος συσκευασίας: 2,5 kg
  • Κατάλληλο για ηλικίες: από 12 μηνών
  • Ασφάλεια και πιστοποίηση: EN 71, χωρίς γλουτένη και κύρια αλλεργιογόνα, μη τοξική
  • Χώρα κατασκευής: Ισπανία

Χρήση και ιδιότητες

Η πλαστελίνη συμβάλλει στην ανάπτυξη της λεπτής κινητικότητας και στις πρώτες δημιουργικές δραστηριότητες στο σχολείο ή στο σπίτι. Τα χρώματα αναμειγνύονται εύκολα μεταξύ τους, ενώ χάρη στη σύνθεσή της που δεν στεγνώνει, προσφέρει ατελείωτες ώρες δημιουργικού παιχνιδιού ξανά και ξανά.

Συχνές ερωτήσεις

Στεγνώνει αυτή η πλαστελίνη στον αέρα; Όχι, η πλαστελίνη JOVI My First δεν στεγνώνει ποτέ και παραμένει μόνιμα μαλακή για απεριόριστη χρήση.

Είναι ασφαλής για πολύ μικρά παιδιά; Ναι, είναι πιστοποιημένη κατά το πρότυπο EN 71, δεν περιέχει τοξικές ουσίες ή γλουτένη και περιλαμβάνει μια φυσική πικρή ουσία για την αποφυγή κατάποσης.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


1,29 € Τιμή μονάδας 64,50 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


3,19 € Τιμή μονάδας 42,53 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit Fluorescent 500 ml


14,29 € Τιμή μονάδας 28,58 €/L
Kompozit

Πρόσφατα Προβεβλημένα