Σετ πλαστελίνης JOVI φυσική φυτική 10 x 15 g

Διαθέσιμο
€3,59
€23,93 / kg
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Το σετ πλαστελίνης JOVI 10 x 15 g είναι ένα επαναχρησιμοποιούμενο υλικό μοντελισμού φυτικής βάσης που δεν στεγνώνει ποτέ. Είναι ιδανικό για παιδιά από 3 ετών, νηπιαγωγεία και σχολεία, βοηθώντας στην ανάπτυξη της λεπτής κινητικότητας και τη δημιουργικότητα. Χάρη στη σύνθεσή του, προσφέρει 34,5 % μεγαλύτερο όγκο στο ίδιο βάρος σε σχέση με άλλες πλαστελίνες, καθώς και ζωηρά χρώματα που αναμιγνύονται εύκολα μεταξύ τους.

Χαρακτηριστικά προϊόντος:

  • Μάρκα: JOVI
  • Τύπος: πλαστελίνη / πάστα μοντελισμού φυτικής βάσης
  • Συσκευασία: σετ 10 τεμ. (10 x 15 g)
  • Συνολικό βάρος: 150 g
  • Χρώμα: πολύχρωμο
  • Ιδιότητες: δεν στεγνώνει ποτέ, χωρίς γλουτένη και κύρια αλλεργιογόνα, μη τοξική
  • Πιστοποίηση: EN 71
  • Κατάλληλο για: παιδιά από 3 ετών, σχολεία και εργαστήρια χειροτεχνίας
  • Χώρα προέλευσης: Ισπανία

Χρήση και τεχνικές:

Πλάστε την πλαστελίνη με τα χέρια σας πριν από τη χρήση για να αποκτήσει εξαιρετική ελαστικότητα και πλαστικότητα. Είναι ιδιαίτερα εύπλαστη, ξεκολλάει εύκολα από καλούπια και είναι κατάλληλη για ελεύθερο πλάσιμο, κουπάτ, εργαλεία μοντελισμού αλλά και για τεχνικές ζωγραφικής με πλαστελίνη σε χαρτόνι.

Συχνές ερωτήσεις:

Σκληραίνει η πλαστελίνη στον αέρα ή χρειάζεται ψήσιμο σε φούρνο; Όχι, δεν είναι αυτοσκληρυνόμενη ούτε ψήνεται σε φούρνο. Χάρη στη φυτική της σύνθεση παραμένει πάντα μαλακή και είναι πλήρως επαναχρησιμοποιούμενη.

Περιέχει γλουτένη ή άλλα αλλεργιογόνα; Η πλαστελίνη JOVI δεν περιέχει γλουτένη ή κοινά αλλεργιογόνα και πληροί όλα τα ευρωπαϊκά πρότυπα ασφαλείας EN 71.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


1,49 € Τιμή μονάδας 74,50 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


17,49 € Τιμή μονάδας 34,98 €/L
Kompozit
Πινέλο ακουαρέλας λοξό sword liner – μέγεθος 1 – 4

Πινέλο ακουαρέλας λοξό sword liner – μέγεθος 1 – 4


0,75 €
artmie.sk

Πρόσφατα Προβεβλημένα