Πίσω στο κατάστημα PRIP3750LB_012

Πινέλο ζωγραφικής γενικής χρήσης PRINCETON Select Lunar Blender με κοντή λαβή


Επιλέξτε
€5,09
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Το πινέλο γενικής χρήσης PRINCETON Select τύπου Lunar Blender είναι ένα ειδικό πλακέ πινέλο με μείγμα φυσικής και συνθετικής τρίχας. Χάρη στην ακρίβεια της πινελιάς και την ελαστικότητά του, είναι ιδανικό για σπουδαστές, μαθητές και λάτρεις των χόμπι, καθώς και για διάφορες τεχνικές ζωγραφικής. Η κοντή μπλε ξύλινη λαβή προσφέρει εξαιρετικό έλεγχο στις λεπτομέρειες και στην εργασία από κοντινή απόσταση.

Χαρακτηριστικά και παράμετροι

  • Μάρκα: PRINCETON
  • Σειρά: Select
  • Τύπος πινέλου: ειδικός τύπος πινέλου – Lunar Blender (πλακέ σχήμα)
  • Τύπος τρίχας: μείγμα φυσικής και συνθετικής τρίχας
  • Λαβή: μπλε ξύλινη, κοντή
  • Κολάρο (δακτύλιος): ασημί
  • Χρήση: για σπουδαστές, μαθητές και ερασιτέχνες
  • Συσκευασία: 1 τεμ.

Χρήση και τεχνικές

Το πινέλο είναι κατάλληλο για λάδια, ακρυλικά και χρώματα ακουαρέλας, ενώ διακρίνεται ιδιαίτερα σε τεχνικές glazing (διαφάνειες) καθώς και στην κάλυψη επιφανειών. Μετά τη χρήση, αρκεί να το ξεπλύνετε με νερό (στα λαδομπογιές χρησιμοποιήστε πρώτα διαλυτικό), να διαμορφώσετε απαλά τη μύτη και να το αφήσετε να στεγνώσει σε οριζόντια θέση.

Συχνές ερωτήσεις

Για ποιες τεχνικές και υλικά είναι κατάλληλο το πινέλο; Το πινέλο ανταποκρίνεται εξαιρετικά σε λαδομπογιές, ακρυλικά και ακουαρέλες, ενώ είναι κατάλληλο τόσο για τεχνικές διαφάνειας (glazing) όσο και για ομοιόμορφη κάλυψη επιφανειών.

Πώς να περιποιηθείτε σωστά το πινέλο μετά τη ζωγραφική; Μετά τη χρήση, ξεπλύνετε το πινέλο με νερό (στην ελαιογραφία χρησιμοποιήστε πρώτα κατάλληλο διαλυτικό), διαμορφώστε απαλά το σχήμα της τρίχας και αφήστε το να στεγνώσει οριζόντια.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


1,49 € Τιμή μονάδας 74,50 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


17,49 € Τιμή μονάδας 34,98 €/L
Kompozit
Πινέλο ακουαρέλας λοξό sword liner – μέγεθος 1 – 4

Πινέλο ακουαρέλας λοξό sword liner – μέγεθος 1 – 4


0,75 €
artmie.sk

Πρόσφατα Προβεβλημένα