Πινέλο λαδιού DALER ROWNEY Georgian Kolinsky Bright με μακριά λαβή


Επιλέξτε
€9,29
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Το DALER ROWNEY Georgian Kolinsky σε σχήμα bright είναι ένα εξαιρετικής ποιότητας πινέλο ελαιογραφίας, κατασκευασμένο από γνήσια φυσική τρίχα Kolinsky sable με μακριά λαβή. Σχεδιασμένο για απαιτητικούς σπουδαστές και επαγγελματίες, προσφέρει εξαιρετική ανταπόκριση στην πίεση, απόλυτο έλεγχο στις γραμμές και ομοιόμορφη εφαρμογή του χρώματος στις λεπτές λεπτομέρειες. Αποτελεί το ιδανικό εργαλείο για τεχνικές όπου η κλασική σκληρή τρίχα δεν επαρκεί.

Βασικά χαρακτηριστικά

  • Μάρκα: DALER ROWNEY
  • Σειρά: Georgian
  • Τύπος τρίχας: Γνήσια φυσική τρίχα Kolinsky sable
  • Σχήμα: Bright (κοντό πλακέ)
  • Λαβή: Μακριά, μαύρη
  • Μεταλλικός δακτύλιος: Μαύρος μεταλλικός
  • Διαστάσεις: 6 × 7 × 288 mm
  • Βάρος: 0,008 kg
  • Χώρα προέλευσης: Δομινικανή Δημοκρατία
  • Συσκευασία: 1 τεμ.

Χρήση και τεχνικές

Το πινέλο προορίζεται κυρίως για ελαιογραφία, προσωπογραφία (πορτρέτα), λούστρα (glazes) και λεπτές εργασίες φινιρίσματος. Χάρη στη μακριά λαβή, επιτρέπει τη ζωγραφική από απόσταση, προσφέροντας καλύτερη συνολική εικόνα της σύνθεσης στον καμβά.

Φροντίδα και συντήρηση

Πώς καθαρίζεται σωστά το πινέλο; Σκουπίστε πρώτα το περιττό χρώμα με ένα πανί, καθαρίστε το πινέλο με διαλυτικό (white spirit) και στη συνέχεια ξεπλύνετε με νερό και σαπούνι.

Πώς να διατηρήσετε την ποιότητα της τρίχας sable; Μετά το πλύσιμο, επαναφέρετε την τρίχα στο αρχικό της σχήμα, αφήστε το να στεγνώσει σε οριζόντια θέση ή κρεμασμένο με την τρίχα προς τα κάτω και περιποιηθείτε το περιστασιακά με ένα ειδικό ήπιο σαπούνι για πινέλα.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


1,49 € Τιμή μονάδας 74,50 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


17,49 € Τιμή μονάδας 34,98 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα