Πίσω στο κατάστημα PRIP3750_BM050

Πινέλο γενικής χρήσης Mop PRINCETON Select με κοντή λαβή


Επιλέξτε
€7,49
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Το πινέλο γενικής χρήσης τύπου Mop από τη σειρά PRINCETON Select είναι ένα καλλιτεχνικό πινέλο με φυσική τρίχα από κατσίκα και πόνυ, σχεδιασμένο για σχολική, χόμπι και προχωρημένη ζωγραφική. Ξεχωρίζει για την ελαστικότητα, τη μεγάλη διάρκεια ζωής και την ακρίβεια στην πινελιά κατά την εργασία με διάφορα υλικά. Χάρη στην κοντή μπλε ξύλινη λαβή, προσφέρει μέγιστο έλεγχο και ακρίβεια στη δημιουργία λεπτομερειών από κοντά.

Χαρακτηριστικά προϊόντος

  • Μάρκα: PRINCETON
  • Σειρά: Select
  • Τύπος πινέλου: Mop / γενικής χρήσης
  • Υλικό τρίχας: τρίχα κατσίκας και πόνυ
  • Λαβή: κοντή, μπλε ξύλινη λαβή
  • Μεταλλικός δακτύλιος: ασημί
  • Περιεχόμενο συσκευασίας: 1 τεμ.

Χρήση και τεχνικές

Το πινέλο είναι ιδανικό για επιστρώσεις (glazing), κάλυψη επιφανειών και γενική ζωγραφική. Είναι κατάλληλο για ακρυλικά χρώματα, λαδομπογιές και χρώματα ακουαρέλας.

Συχνές ερωτήσεις

Πώς να φροντίσετε το πινέλο μετά τη ζωγραφική; Μετά τη χρήση, ξεπλύνετε το πινέλο με νερό (για λαδομπογιές χρησιμοποιήστε πρώτα διαλυτικό), διαμορφώστε απαλά τη μύτη και αφήστε το να στεγνώσει σε οριζόντια θέση.

Για ποιους τύπους χρωμάτων προορίζεται αυτό το πινέλο; Το πινέλο είναι γενικής χρήσης και είναι κατάλληλο για λαδομπογιές, ακρυλικά και χρώματα ακουαρέλας.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


1,49 € Τιμή μονάδας 74,50 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


17,49 € Τιμή μονάδας 34,98 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα