Πάστα δόμησης LUKAS χαλκός 250 ml

Διαθέσιμο
€19,90
€79,60 / l
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Η πάστα δόμησης LUKAS σε απόχρωση χαλκού είναι μια έτοιμη προς χρήση ακρυλική πάστα με έντονο μεταλλικό εφέ, σχεδιασμένη για τη δημιουργία τρισδιάστατων ανάγλυφων και διακοσμητικών υφών. Αποτελεί εξαιρετική επιλογή για καλλιτέχνες και λάτρεις των mixed media τεχνικών σε καμβά, ξύλο ή χαρτόνι. Μετά το στέγνωμα δημιουργεί μια ανθεκτική, αδιάβροχη επιφάνεια με λαμπερή μεταλλική όψη.

Χαρακτηριστικά και ιδιότητες

  • Μάρκα: LUKAS (παράδοση από το 1862)
  • Τύπος: ακρυλική πάστα δόμησης
  • Εφέ / Απόχρωση: μεταλλικός χαλκός
  • Υφή: παχύρρευστη, κρεμώδης
  • Όγκος: 250 ml
  • Συσκευασία: 1 τεμ.
  • Ιδιότητες μετά το στέγνωμα: αδιάβροχη, λαμπερό μεταλλικό φινίρισμα

Χρήση και εφαρμογή

Εφαρμόστε την πάστα απευθείας με σπάτουλα ζωγραφικής ή πινέλο πάνω σε σταθερή και καθαρή επιφάνεια. Προτείνεται να χρησιμοποιείται αυτόνομη, καθώς η απευθείας ανάμειξη με ακρυλικά χρώματα μπορεί να μειώσει τη λάμψη του μεταλλικού εφέ. Μόλις στεγνώσει πλήρως, η επιφάνεια μπορεί να επιζωγραφιστεί με ακρυλικά χρώματα. Καθαρίστε τα εργαλεία σας με νερό αμέσως μετά τη χρήση.

Συχνές ερωτήσεις

Μπορώ να αναμείξω την πάστα απευθείας με ακρυλικά χρώματα; Η ανάμειξη δεν συνιστάται γιατί μπορεί να εξασθενήσει το μεταλλικό εφέ του χαλκού. Είναι προτιμότερο να εφαρμόσετε την πάστα αυτούσια και να τη βάψετε μετά το πλήρες στέγνωμα.

Πώς καθαρίζονται τα πινέλα και οι σπάτουλες μετά τη χρήση; Αρκεί να πλύνετε καλά τα εργαλεία με καθαρό νερό αμέσως μετά την ολοκλήρωση της εργασίας, προτού προλάβει να στεγνώσει η πάστα.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


Τιμή έκπτωσης  1,16 € Κανονική τιμή  1,29 € Τιμή μονάδας 58,00 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


Τιμή έκπτωσης  12,86 € Κανονική τιμή  14,29 € Τιμή μονάδας 25,72 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα