Μπλοκ ακουαρέλας CLAIREFONTAINE Cardinal 300 g/m² – 10 φύλλα

Διαθέσιμο

Επιλέξτε
€11,79
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Το μπλοκ ακουαρέλας CLAIREFONTAINE Cardinal είναι ένα χαρτί εξαιρετικής ποιότητας με βάρος 300 g/m², σχεδιασμένο για σπουδαστές, σχολές αλλά και έμπειρους καλλιτέχνες. Διαθέτει μοναδική επιφάνεια διπλής όψης: απαλή υφή (Cold Pressed) στη μία πλευρά και πιο τραχιά υφή (Rough) στην άλλη. Χάρη στην υψηλή απορροφητικότητά του και τη σύνθεση χωρίς οξέα (acid-free), διατηρεί αναλλοίωτα τα χρώματα και δεν κυματίζει εύκολα.

Χαρακτηριστικά προϊόντος:

  • Μάρκα: CLAIREFONTAINE
  • Σειρά: Cardinal
  • Βάρος χαρτιού: 300 g/m²
  • Αριθμός φύλλων: 10 φύλλα
  • Μεγέθη: A5, A4, A3
  • Υφή επιφάνειας: διπλής όψης – απαλή υφή (Cold Pressed) / τραχιά υφή (Rough)
  • Ιδιότητες χαρτιού: χωρίς οξέα (acid-free), κολλητό μπλοκ

Χρήση και τεχνικές:

Το μπλοκ είναι ιδανικό για χρώματα ακουαρέλας, τεχνικές lavis, γκουάς και μελάνι. Τα κολλημένα φύλλα συγκρατούν το χαρτί σταθερό κατά τη διάρκεια της ζωγραφικής και αποκολλούνται πανεύκολα αφού στεγνώσει το έργο.

Συχνές ερωτήσεις:

Τι υφή έχει το χαρτί CLAIREFONTAINE Cardinal; Το χαρτί διαθέτει διπλή υφή – η μία πλευρά έχει απαλό κόκκο (Cold Pressed) και η άλλη πιο έντονη, τραχιά υφή (Rough).

Ζαρώνει το χαρτί όταν δουλεύεται με πολύ νερό; Χάρη στο βάρος των 300 g/m² και το κολλητό δέσιμο, το χαρτί ανταποκρίνεται εξαιρετικά σε υγρές τεχνικές και παρουσιάζει ελάχιστο έως καθόλου σκέβρωμα.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


Τιμή έκπτωσης  1,16 € Κανονική τιμή  1,29 € Τιμή μονάδας 58,00 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


Τιμή έκπτωσης  12,86 € Κανονική τιμή  14,29 € Τιμή μονάδας 25,72 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα