Λευκή αάση σαπουνιού 1 kg

€12,90
€12,90 / kg
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Η λευκή βάση για σαπούνι σε μια συσκευασία είναι απαραίτητη βάση για την παραγωγή χειροποίητου σαπουνιού. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το σαπούνι που αποκτήσατε για δικούς σας σκοπούς ή να το χρησιμοποιήσετε ως δημιουργικό και πρωτότυπο δώρο. Μπορείτε να προσθέσετε αρωματικά έλαια, βαφές σαπουνιού ή να το ρίξετε σε διάφορες μορφές κατά τη διάρκεια της επεξεργασίας

Οδηγίες προετοιμασίας:

Σε υδατόλουτρο: Κόψτε τη βάση σε μικρότερα κομμάτια και τοποθετήστετα σε ένα δοχείο ανθεκτικό στη θερμότητα (κατά προτίμηση γυαλί). Ζεσταίνετε το νερό στο δοχείο κάτω από το σημείο βρασμού - το σαπούνι λιώνει σε 70 - 75 ° C.

Στο φούρνο μικροκυμάτων: Κόψτε τη βάση σε μικρά κομμάτια και τοποθετήστε τα στο φούρνο μικροκυμάτων σε κατάλληλο δοχείο. Ρυθμίστε τη θερμοκρασία στο 80 τοις εκατό της μέγιστης θερμοκρασίας. Στη συνέχεια, θερμάνετε το μπολ για 30 δευτερόλεπτα. Βγάλτε το μπολ και ανακατέψτε τη μάζα. Εάν δεν λιώσει ολόκληρη η μάζα, επαναθερμάνετε τη βάση σε σύντομα διαστήματα μέχρι να λιώσει όλο το σαπούνι.

Μπορείτε να προσθέσετε αιθέρια έλαια, βαφές σαπουνιού κ.λπ. σε μάζα υγρού σαπουνιού. Μετά το χύσιμο σε καλούπια, το σαπούνι θα πρέπει να συσκευάζεται μετά από μερικές ημέρες.

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ

  • βάση σαπουνιού
  • σε συσκευασία 1 kg
  • λευκό χρώμα
  • τήξη σε υδατόλουτρο 70-75 ° C
  • κατάλληλο για δέρμα και μαλλιά
  • σε πλαστική συσκευασία
  • χωρίς θειικό άλας
🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Χρώματα για υφάσματα και δέρμα ARTMIE CACADU 50 ml

Χρώματα για υφάσματα και δέρμα ARTMIE CACADU 50 ml


3,02 € Τιμή μονάδας 60,40 €/L
ARTMiE
Χρώμα για ύφασμα και δέρμα Pentart 50 ml

Χρώμα για ύφασμα και δέρμα Pentart 50 ml


3,59 € Τιμή μονάδας 71,80 €/L
Pentart
JOVI Πηλος μοντελισμου ασπρο

JOVI Πηλος μοντελισμου ασπρο


1,92 € Τιμή μονάδας 7,68 €/kg
JOVI
(4)
DARWI ARMERINA Μαρκαδοροι πορσελανης 2 mm / 6 ml | διαλεξτε χρωμα

DARWI ARMERINA Μαρκαδοροι πορσελανης 2 mm / 6 ml | διαλεξτε χρωμα


3,85 €
Darwi
Σπρει για υφασμα Ghiant H2O 150 ml | διαλεξτε αποχρωση

Σπρει για υφασμα Ghiant H2O 150 ml | διαλεξτε αποχρωση


4,59 € Τιμή μονάδας 30,60 €/L
GHIANT
Χρώμα για γυαλι και πορσελανη PENTART - 30 ml

Χρώμα για γυαλι και πορσελανη PENTART - 30 ml


3,01 € Τιμή μονάδας 100,33 €/L
Pentart

Πρόσφατα Προβεβλημένα