Λάδι Maimeri Classico Earth - 60 ml | διαλέξτε απόχρωση

Διαθέσιμο

Επιλέξτε
€8,79
€146,50 / l
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 6–10 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Το καλλιτεχνικό χρώμα λαδιού Maimeri Classico Earth 60 ml προσφέρει αυθεντικές ιστορικές γήινες χρωστικές σε εξευγενισμένο λινέλαιο, χωρίς πρόσθετα κεριά ή πυκνωτικά μέσα. Αυτή η σειρά περιλαμβάνει επιλεγμένες αποχρώσεις εμπνευσμένες από την ιταλική Αναγέννηση και το Μπαρόκ, οι οποίες ξεχωρίζουν για την υψηλή συγκέντρωση χρωστικών και την εξαιρετική αντοχή στο φως. Αποτελεί ιδανική επιλογή για επαγγελματίες ζωγράφους και φοιτητές καλών τεχνών που αναζητούν ισορροπημένο χρόνο στεγνώματος και φυσικούς γήινους τόνους.

Χαρακτηριστικά προϊόντος

  • Μάρκα: MAIMERI
  • Σειρά: Classico Earth
  • Όγκος: 60 ml
  • Σύνθεση: Μη τοξικές φωτοανθεκτικές χρωστικές, εξευγενισμένο λινέλαιο (χωρίς κεριά και πρόσθετα)
  • Χώρα προέλευσης: Ιταλία
  • Συσκευασία: 1 τεμ. (σωληνάριο)

Εφαρμογή και τεχνικές

Το χρώμα εφαρμόζεται με πινέλο, σπάτουλα ζωγραφικής ή μαχαίρι παλέτας σε καμβά, ξύλο ή προετοιμασμένο χαρτί με gesso. Χάρη στη βουτυρώδη υφή του, είναι κατάλληλο τόσο για λεπτές διαφανείς επιστρώσεις (γλασέ) όσο και για τεχνική impasto με έντονες ανάγλυφες πινελιές. Όλες οι αποχρώσεις αναμειγνύονται πλήρως με τα υπόλοιπα χρώματα της σειράς Maimeri Classico.

Συχνές ερωτήσεις

Είναι κατάλληλο το χρώμα για χρήση με σπάτουλα ζωγραφικής; Ναι, η πυκνή βουτυρώδης υφή του επιτρέπει την εύκολη εφαρμογή τόσο με πινέλο όσο και με σπάτουλα για τεχνικές impasto.

Περιέχει το χρώμα κεριά ή συνθετικά πυκνωτικά; Όχι, η σύνθεσή του βασίζεται σε καθαρό εξευγενισμένο λινέλαιο και υψηλή συγκέντρωση χρωστικής χωρίς πρόσθετα κεριά.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


Τιμή έκπτωσης  1,16 € Κανονική τιμή  1,29 € Τιμή μονάδας 58,00 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


Τιμή έκπτωσης  12,86 € Κανονική τιμή  14,29 € Τιμή μονάδας 25,72 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα