DARWI αυτοσκληρυνόμενος πηλός με εφέ μπετόν 500 g

Διαθέσιμο
€3,95
€7,90 / kg
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Ο αυτοσκληρυνόμενος πηλός DARWI με εφέ μπετόν είναι μια πάστα μοντελισμού που μετά το στέγνωμα μιμείται πιστά το φυσικό χυτό τσιμέντο, με γκρι, ματ επιφάνεια και λεπτόκοκκη υφή. Δουλεύεται εύκολα με τα χέρια ή με εργαλεία όπως ο κλασικός αυτοξηραινόμενος πηλός, ενώ σκληραίνει στον αέρα χωρίς να απαιτείται ψήσιμο σε φούρνο. Αποτελεί εξαιρετική επιλογή για τη δημιουργία πρωτότυπων διακοσμητικών, βάζων, γλυπτών, διοραμάτων ή αρχιτεκτονικών μακετών.

Μόλις στεγνώσει πλήρως, το υλικό γίνεται εξαιρετικά σκληρό και ανθεκτικό. Μπορείτε να το τρίψετε με γυαλόχαρτο για πιο λεία επιφάνεια, να το τρυπήσετε, να το βάψετε με ακρυλικά χρώματα ή να εφαρμόσετε πατίνα με μεταλλικές πούδρες. Για την προστασία του έργου και την ανάδειξη της υφής, συνιστάται η χρήση βερνικιού εμποτισμού. Μην επιταχύνετε το στέγνωμα με πηγές θερμότητας προς αποφυγή ρωγμών, και διατηρείτε την ανοιχτή συσκευασία τυλιγμένη σε υγρό σφουγγάρι μέσα σε πλαστική σακούλα στο ψυγείο.

  • Εφέ: γκρι, ματ φινίρισμα με λεπτή κοκκώδη υφή που θυμίζει χυτό μπετόν
  • Χρήση: διακοσμητικά, βάζα, γλυπτά και αρχιτεκτονικές μακέτες
  • Ιδιότητες: σκληραίνει στον αέρα, τρίβεται, τρυπιέται και βάφεται
  • Βάρος: 500 g (αεροστεγής συσκευασία)
  • Χώρα προέλευσης: Βέλγιο
🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


1,49 € Τιμή μονάδας 74,50 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


17,49 € Τιμή μονάδας 34,98 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα