Πίσω στο κατάστημα DRWDA0810500000C

Αυτοξηραινόμενος πηλός μοντελισμού DARWI 500 g – τερακότα

Διαθέσιμο
€4,19
€8,38 / kg
Καθ' οδόν προς εμάςΠαράδοση σε 4–6 ημέρες Με ACS Courier από 4,90 € · Δωρεάν άνω των 50 €
Δωρεάν αποστολή άνω των 50 €Γρήγορη και ασφαλής αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Επιστροφή εντός 100 ημερών χωρίς αιτιολογία Απλά και χωρίς έγνοιες
Κοινότητα ARTMiE στο Facebookπάνω από 557.000 δημιουργοί · 16 χώρες · από το 2007

Ο αυτοξηραινόμενος πηλός μοντελισμού DARWI είναι ένα εύπλαστο και ημι-ελαστικό υλικό με βάση το νερό, ιδανικό για τη δημιουργία φιγούρων, διακοσμητικών, κοσμημάτων και ανάγλυφων σχεδίων. Χάρη στην ομοιογενή υφή του με πολύ λεπτό κόκκο, επιτρέπει τη λεπτομερή επεξεργασία και την αποτύπωση σχεδίων, δεν κολλάει στα χέρια και είναι άοσμος. Ο πηλός δεν συρρικνώνεται κατά το στέγνωμα στον αέρα και προσκολλάται άριστα σε πορώδεις επιφάνειες όπως ξύλο, χαρτόνι ή γύψο.

Η σκλήρυνση πραγματοποιείται σε θερμοκρασία δωματίου για περίπου 24 ώρες ανά 1 cm πάχους. Μετά το πλήρες στέγνωμα, αποκτάτε μια μεσαίας σκληρότητας επιφάνεια, την οποία μπορείτε εύκολα να κόψετε, να τρίψετε, να τρυπήσετε, να βάψετε με ακρυλικά ή τέμπερες και τέλος να προστατεύσετε με βερνίκι. Τον πηλό που περισσεύει αρκεί να τον τυλίξετε σε ένα νωπό πανί και να τον κλείσετε σε αεροστεγή σακούλα για μελλοντική χρήση.

  • Σκληραίνει φυσικά στον αέρα χωρίς να απαιτείται ψήσιμο σε φούρνο
  • Πολύ λεπτή υφή, κατάλληλη για μικρές λεπτομέρειες και ανάγλυφα αποτυπώματα
  • Μηδενική συρρίκνωση – το τελικό προϊόν διατηρεί το σχήμα και τις διαστάσεις του
  • Επεξεργάσιμη επιφάνεια (τρίψιμο, τρύπημα, ζωγραφική με χρώματα και βερνίκωμα)
  • Συμμορφώνεται με τα ευρωπαϊκά πρότυπα ασφαλείας για παιχνίδια
🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Μέγ. 3 αρχεία, έως 5 MB. JPG, PNG ή MP4.

🎁Για κάθε κριτική σας στέλνουμε μια μικρή έκπληξη!

Εναλλακτικά Προϊόντα

Εικόνα από φωτογραφία

Εικόνα από φωτογραφία


67,44 €
ARTMiE
Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml

Ακρυλικό χρώμα STANDART Kompozit 75 ml


Τιμή έκπτωσης  2,87 € Κανονική τιμή  3,19 € Τιμή μονάδας 38,27 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART 20 ml


1,49 € Τιμή μονάδας 74,50 €/L
Kompozit
Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery

Medium για ακρυλικά χρώματα ROSA Gallery


Τιμή έκπτωσης  6,29 € Κανονική τιμή  6,85 € Τιμή μονάδας 25,16 €/L
ARTMiE®
Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Ακρυλικό χρώμα Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


17,49 € Τιμή μονάδας 34,98 €/L
Kompozit
Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml

Ακρυλικό χρώμα Artemisia 20 ml


2,09 €
Artemisia

Πρόσφατα Προβεβλημένα